אסתטיקה דנטליתהלבנת שיניים

שיניים לבנות וחיוך יפה ובריא נחשבו בעולם המערבי מאז ומעולם לסמל של בריאות, טיפוח אישי, מעמד וזוהר. אנשים עשו, ומוכנים לעשות הרבה כדי שבפיהם ינצנצו שיניים בוהקות. ובכן, היום הכול אפשרי! חיוך של " מיליון דולר " הינו בהישג יד של כל אחד ואחת. כיום, ניתן להבהיר שיניים שהתכהו כתוצאה מעישון, גנטיקה, שתייה מרובה של תה וקפה, נטילת אנטיביוטיקה טטרציקלין, וכן כתוצאה מהגיל (עם הזמן, עוברות השיניים תהליך התכהות). בכל המקרים האלה, ניתן להבהיר את השיניים בשתי שיטות: הלבנה בלייזר או הלבנה בשיטת הסד הביתית


בשתי השיטות משתמשים באותו החומר, ההבדל ביניהן הוא משך הזמן הדרוש להלבנה.
השיטה הביתית בטוחה ומבוקרת יותר, אך איטית יותר. משך הטיפול נע בין שבוע לשבועיים, ודורש שיתוף פעולה מצד המטופל. הערכה שאותה מקבל המטופל כוללת: סדים שקופים וגמישים המותאמים ללסתות ומזרקים המכילים את החומר המלבין.

 


שאלות נפוצות:
 • האם הלבנת שיניים מסוכנת?
  הלבנת שיניים הינה טיפול בטוח אשר אינו מזיק לשיניים.
 • האם יש תופעות לוואי?
  עלולה להיות רגישות לקור ולחום כתוצאה מהלבנת השיניים. תופעה זו חולפת תוך מספר ימים.
 • האם האפקט נשאר קבוע?
  צריך לחדש את הטיפול לרענון ההלבנה כל כמה שנים ללילה אחד או שניים. לכן מומלץ לשמור את הסדים.
 • האם ייתכן שהשיניים יהיו לבנות מדי?
  רמת ההלבנה אינדיווידואלית מאדם לאדם ותלויה בצבע ובגוון ההתחלתי של השיניים. ברוב המקרים ניתן להגיע לצבע סופי בהיר יותר בכ- 3 דרגות. בשיטה הביתית, שהיא יותר איטית, ניתן לשלוט על רמת ההבהרה של השיניים ולהגיע לדרגה הרצויה.

 

ציפויים קידמיים

זוהי טכניקה מעולה לשיפור אסתטי של שיניים קדמיות בעלות צבע או צורה פגומה, לסגירת רווחים בין השיניים, להשלמת שיניים שחוקות או למתן מראה אחיד ואסתטי לשיניים שעברו הרבה סתימות. אומנות ציפויי השיניים התפתחה מאוד בשנים האחרונות. תוצאותיה תלויות במיומנות של הרופא וטכנאי השיניים, והן יכולות להיות מדהימות!!! אפשר לחלק אותם לשתי קטגוריות:
- ציפויים ישירים עשויים חומר קומפוזיט, שמבצעים בקליניקה בעבודת "יד חופשית" כמו פסל.
- ציפויים בלתי ישירים, עשויים חרסינה ומבוצעים במעבדה (למינייט). לחרסינה יתרונות משלה: החרסינה הינה חומר בעל שקיפות הדומה לשקיפות הזגוגית של השן והיא אינה משנה צבע עם הזמן. מיומנות גבוהה מצד טכנאי השיניים תשיג תוצאות מדהימות. אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם טכנאי שיניים בדרגת רב אומן להשגת תוצאות מצויינות.


אם לחייל גולני חיכתה בקוצר רוח לשובו של בנה ממבצע "צוק איתן"! לאחר ששב בשלום, העניקה לו מתנה: הלבנת שיניים וציפויי חרסינה בלסת העליונה, וסיבות רבות לחייך!


מטופלת כבת 40 ביצעה הלבנת שיניים. היא קיבלה תוצאה מרשימה (תמונה אמצעית), וביקשה להשלים גם קצוות שחוקים ושבורים של השיניים, לקבלת מראה צעיר והרמוני.


נערה חשה לא בנוח ממראה שיניה עד כדי שהתביישה לחייך בחברה. היא עברה הלבנת שיניים, ובהמשך השלמת רווחים בין השיניים, לקבלת מראה חיוך "מלא" יותר והרמוני.