שיקום הפה
שיקום הפה נועד לטפל במצב בו השיניים נפגמו וניזוקו. השיקום - כשמו כן הוא - מטרתו היא להביא את הפה למצב תקין, מבחינת המראה ומבחינת התפקוד. זאת באמצעות טיפולים כירורגיים והשתלות, ובאמצעות טיפולי אסתטיקה דנטלית.

לעיתים הבעיה היא עמוקה מכפי שנראה לעין, כאשר התשתית לשיניים או לתחליפיהן רעועה. במקרה זה יש לטפל בבעיה, ולשפר את התשתית באופן שתהווה בסיס איתן לשתלים.


השתלת עצם

ב-50%-30% מהמקרים קיים הצורך לבנות מחדש את העצם לפני ההשתלה (רגנרציה של העצם). הדבר קורה מאחר ובמקרים אלה העצם באיזור השתל אינה מספיק איכותית וצפופה כדי להחזיק את השתל. על מנת לעודד בניית עצם באיזור ההשתלה נשתמש בתחליפי עצם מהחי / סינתטיים, או מקאדבר, כדי לבנות נפח מספיק לעצם, בכדי שתוכל לאחוז את השתל. תחליפי עצם אלו נספגים ברובם ומעודדים יצירת עצם וכלי דם חדשים.

 הרמות סינוס / השתלות עצם

בלסת עליונה באזורים אחוריים, משני צדי האף כאשר אין מספיק עצם לביצוע השתלות, מבוצע באחוזי הצלחה גבוהים ניתוח הקרוי "הרמת סינוס". בניתוח זה נבנית עצם בתחתית הסינוס (מערת האף), ובכך נוספת עצם ללסת העליונה ומאפשרת מקום להכנסת שתלים.

מבדילים בין שני סוגים של הרמת סינוס:
הרמת סינוס פתוחה - כאשר גובה העצם הקיימת בלסת העליונה נמוך מ- 5 מ"מ
הרמת סינוס סגורה – כאשר גובה העצם הקיימת הוא יותר מ- 5 מ"מ.

הרמת סינוס פתוחה:

כאמור, הרמת סינוס פתוחה מתבצעת כשלב מכין להתקנת שתלים דנטלים או במקביל להחדרת השתלים. התהליך מתחיל בבצוע אלחוש מקומי (הרדמה מקומית). בעקבותיו מופשלת רקמת החניכיים בחלק האחורי של הלסת העליונה ונחשפת העצם. כעת מבצעים פתח דרך העצם לחלל הסינוס המקסילרי הנקרא "חלון" ומסיטים פנימה בעדינות את הקרום הדק של הרירית העוטף את הסינוס מבפנים.מרימים אותה לגובה של כ – 15 עד 20 מ"מ (גובה זה כולל בתוכו את גובה העצם הקיימת בלסת). כך נוצר נפח של כ – 2 עד 5 סמ"ק, הכל בהתאם לכמות וגובה העצם החסרה. את הנפח הזה ממלאים בעצם. לאחר תקופת החלמה של כ-10 ימים מוסרים התפרים ומתבצע מעקב אחר האיחוי והריפוי.

הרמת סינוס סגורה:

הרמת סינוס סגורה מבוצעת בעקרון כאשר קיימת עצם בגובה של יותר מ-7 מ"מ מתחת לרצפת הסינוס. לאחר אלחוש/הרדמה מקומית מופשלים החניכיים ונחשפת עצם הלסת. בעזרת מקדחים מתאימים קודחים בעצם הלסת לכל עומקה עד קרוב לרצפת הסינוס. בשלב זה מרימים את הממברנה העוטפת את הדופן הפנימית של הסינוס בעזרת נקישות על מכשיר הנקרא אוסטאוטום עוד כ- 3 עד 5 מ"מ. דרך הפתח שנוצר דוחפים וממלאים עצם אל תוך החלל שנוצר מעל רצפת הסינוס.


הרמת סינוס: בתמונה ניתן לראות שתל עצם (בצבע אפור) ולתוכו מוחדרים השתלים הדנטליים

כתרים

הכתר הוא היחידה הקטנה ביותר בשיקום הקבוע, והוא מכסה שן אחת ומשחזר את הצורה, הצבע והתפקוד שלה. שן זו עוברת בדרך כלל טיפול שורש ולאחר מכן מבנה וכתר.
כתרים עשויים בדרך כלל מחרסינה על גבי מתכת. היום החידוש הוא כתרי זיקוניה שהינם בצבע לבן, ללא בסיס מתכתי, אך חזק כמו מתכת, הרבה יותר אסתטי ואינו גורם לתגובה של החניכיים, כלומר, לפס השחור האופייני לכתרים על בסיס מתכת. אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם טכנאי שיניים בדרגת רב אומן להשגת תוצאות מצויינות.
אישה כבת 40 הגיעה למרפאה עם כתרים קדמיים לקויים ומאד לא אסתטיים. במהלך הטיפול הוחלפו אלה לכתרים חדשים על בסיס זירקוניה, והמטופלת עברה גם הלבנת שיניים


בחור בן 18 שבר את השיניים הקדמיות בהיותו ילד. השיניים עברו בעבר טיפולי שורש ונראו שבורות עם הצללה אפורה. ביצענו שני כתרי זירקוניה לתיקון המראה וליצירת חיוך הרמוני


גשרים

גשרים בנויים מכמה כתרים מחוברים יחדיו ביציקה, במטרה לשחזר שיניים חסרות או להוות קיבוע של השיניים הקיימות. גם בעת ביצוע גשר חרסינה ניתן לבחור בין גשר על בסיס מתכת לגשר על בסיס זירקוניה ללא מתכת.א' הגיעה בתלונה ששתי השיניים הקדמיות זזות ונוצר רווח גדול ולא אסתטי בינהן. לאחר בדיקה הוחלט לבצע גשר ששיפר לה הן את המראה והן את תוחלת החיים של השיניים.